کابینت چوب

یکی از اصلی ترین کارهای خرید برای منزل و آشپزخانه کابینت می باشد و وقتی که به بازار می روید متوجه انواع تنوع در جنس و ظاهر کابینت می شوید و ممکن است شما را در انتخاب کمی گیج کند که در این مقاله دکوپازل می خواهیم نکاتی را راجب خرید به شما عزیزان بگوییم.

هنگام خرید کابینت باید به چهار قسمت اصلی آن، بدنه، درب کابینت، صفحه رویی و تزئینات و نورپردازی توجه داشته باشید.

بدنه کابینت چیست؟

قسمت داخلی کابینت که در معرض دید نمی باشد و هنگامی که درب کابینت باز شود می توانید آن را ببینید که معمولا جنس کابینت براساس قیمت به صورت زیر می باشد :

  • فلز
  • لترون
  • MDF ( ام دی اف )
  • چوب

ظاهر لترون که اسم دگر آن نئوپان است، شکل ظاهری آن شبیه ام دی اف می باشد ولی قیمت و دوام کمتری نسبت به آن دار و در حال حاضر منسوخ شده است.

در اکثر کابینت ها از ام دی اف با رنگ سفید استفاده می کنند. نوع دیگر چوب می باشد که بسیار گران می باشد و هزینه نصب کابینت را چند برابر می کند.

نکات مهم هنگام خرید کابینت :

اولین نکته این می باشد اگر آشپزخانه شما فضای نورگیر کمی دارد یا اصلا نورگیر نمی باشد، بهتر است سقف آشپزخانه را کاذب بزنید، و برای روشنایی آشپزخانه از یک لامپ بزرگ استفاده کنید تا آشپزخانه شما نورانی شود.

دومین نکته در رابطه با میز غذاخوری می باشد، که اگر جا برای قراردادن میز ناهار خوری ندارید می توانید از پیش خوان استفاده کنید و مانند میز ناهار خوری در بیاورید. این کار علاوه بر شیک شدن آشپزخانه باعث می شود که آشپزخانه شما بزرگتر بنظر بیاید.

سومین نکته راجب رنگ کابینت است. بهتر است تنها از دو رنگ مکمل اسفاده کنید زیرا باعث جذابیت بیشتر خواهد شد. برای آشپزخانه با فضای کم از رنگ روشن و گرم یا تلفیقی از سرد و گرم باشد و رنگ گرم بیشتر استفاده شود.

انواع کابینت آشپزخانه :

منبع : https://decopuzzle.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d9%87%d9%86%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%da%a9%d8%a7%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%aa/

پست های مرتبط